
17 oktober 2025
Herinrichting Hertogspark
Stand van zaken
Vaststellen uitgangspunten
In een bijeenkomst op 15 september 2025 van de gebruikers van het Hertogspark zijn de uitgangspunten/wensen vastgesteld voor de herinrichting van het park na het vertrek van de hockeyclub. Dat vertrek staat gepland vóór de start van het seizoen 2026 – 2027.
In die wensen en uitgangspunten is onder andere vastgelegd dat de gebruikers de huidige capaciteit van hun accommodatie willen behouden en/of verbeteren.
- Zo wil het Kindcentrum een nieuw gebouw wat past bij de huidige tijd en mogelijkheden met voldoende binnen- en buitenruimte die past bij en aansluit op de aanwezige sportvoorzieningen op het park.
- ROAC wil graag dat het aantal beschikbare velden gehandhaafd blijft en dat het clubhuis en de kleedkamers centraal tussen de velden blijven c.q. komen te liggen.
- De Tennis en Padel Club Rijpwetering wil de huidige locatie handhaven waarbij rekening moet worden gehouden met geluidsoverlast. Op dit moment hebben inwoners hiervan geen last. Dat moet ook in de toekomst het geval zijn.
- De Hertogshal blijft op de huidige plaats, met een inpandige verbinding met het clubhuis van ROAC.
Alle gebruikers willen dat er voldoende parkeerruimte voor gebruikers en bezoekers blijft bestaan. Die parkeerruimte moet veilig worden ingericht.
De parkeerruimte zou tevens geschikt moeten zijn als evenementen locatie.
Vrijkomende ruimte op het park zou gebruikt moeten worden voor woningbouw, zodanig dat eigen inwoners van Oud Ade en Rijpwetering voldoende alternatieven krijgen voor doorstroming. Hierdoor wordt de leefbaarheid in de dorpen vergroot en komt het de levensvatbaarheid van de voorzieningen ten goede.
Ook zijn afspraken gemaakt over een slagvaardige overlegstructuur tussen de gebruikers en de Gemeente.
De uitgangspunten zijn aangeboden aan het College van B&W.